w ,

Amazon wprowadzi płatności w bitcoinie? Gigant pracuje z kryptowalutami!

Jeszcze w zeszłym tygodniu podawaliśmy informację o ogłoszeniach firmy Amazon, która rzekomo pracuje nad własną kryptowalutą i systemem blockchain. Wynikało z niego, iż gigant poszukuje pracowników potrzebnych do wprowadzenia AmazonCoina jako systemu płatności.


Więcej przeczytasz tutaj: Amazon wprowadzi płatność własną kryptowalutą?


Jak się jednak okazuje, prawdopodobnie nie jest to koniec zaskakujących informacji odnośnie amerykańskiego przedsiębiorstwa. Jak podaje anonimowe źródło, w rozmowie z londyńską gazetą City A.M – BTC ma być wprowadzony jako sposób płatności jeszcze w tym roku!

To nie jest tylko przechodzenie przez ruchy mające na celu skonfigurowanie rozwiązań płatności kryptowalutowych w pewnym momencie w przyszłości – jest to pełna, dobrze omówiona, integralna część przyszłego mechanizmu działania Amazona

Zaskakujące jest również to, iż nad tym systemem płatności, firma e-commerce miała pracować od 2019 roku, dzięki czemu jest już prawie ukończony.

Cały ten projekt jest już prawie gotowy do uruchomienia

W przyszłości ponadto mamy zobaczyć płatności w sumie, aż 8 kryptowalutami, w tym Bitcoin Cash, Ethereum czy Cardano. Nie milkną też głosy nad AmazonCoinem który ma zadebiutować już w 2022 roku.

Czy jest to prawda, czy tylko fake news, który ma pompować cenę w górę? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, pewne jest jednak, że coś w tej kwestii się dzieje, bowiem nie bez przyczyny Amazon poszukuje pracowników, których obowiązkiem jest praca nad wdrażaniem blockchaina i cyfrowych walut.

Cena Bitcoina i całego rynku poszła mocno w górę, bo aż o ponad 10% i oscyluję na poziomie 38,5 tys USD.

https://s3.tradingview.com/snapshots/f/Fl9X0vaU.png

Źródło: City A.M.

Przeczytaj również: Rekord zgonów w Polsce. Do połowy lipca zmarło 60 tys. osób więcej niż rok temu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *