w ,

Amerykański gigant wchodzi w kryptowaluty. Powstanie specjalny fundusz ETF

Ark Invest, amerykański gigant giełdowy wchodzi w rynek kryptowalut.

Fundusz inwestycyjny z aktywami wartymi ponad 52 mld dolarów, opiera swoją specyfikę działania na inwestycji w technologie przyszłości. Od dziś obok modyfikacji dna, biotechnologi, druku 3d, magazynowania energii, czy też robotyki, stoi również blockchain.

Bitcoin jest przełomowym rozwiązaniem i jak dotąd był w zakresie zainteresowań funduszu. Firma lokowała jednak swoje środki w takie podmioty jak Coinbase i Grayscale Bitcoin Trust. Od poniedziałku ma się to jednak zmienić. Przedsiębiorstwo bowiem chce wejść z pełnym impetem w rynek Bitcoina, w tym celu złożyło wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, aby utworzyć fundusz giełdowy bitcoin.

  • Jak informuje Cathie Wood CEO i założyciel giganta, spółka chce być właścicielem rzeczywistego aktywa. W tym celu powstaje ETF, którym będzie można handlować pod symbolem giełdowym ARKB.

Jak się jednak okazuje, ostatnimi laty gigant się nie mylił. Spółka założona w 2014 roku, osiągała średnioroczny 39% zwrot z inwestycji, co jest piekielnie dobrym wynikiem.

  • Ark Invest widzi w blockchainie ogromną szansę i potencjał, szacuje bowiem, że gdyby 1% korporacyjnej gotówki każdej firmy z indeksu S&P przeznaczyć na BTC, to jego cena wzrosłaby o 40 tys dolarów.

Czy to świadczy, iż przed kryptowalutami stoi świetlana przyszłość? Nie można tego wykluczyć. Zwłaszcza, iż o rynek walczą giganci.

ETF Stany zjednoczone
www.sec.gov

Źródło: CNBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *