w ,

Bank centralny Chin obawia się ryzyka, jakie stablecoiny niosą dla systemów finansowych

Podczas gdy Visa i inne główne prywatne sieci płatnicze dostrzegają potencjał stablecoinów, bank centralny Chin uważa, że stanowią one poważne ryzyko dla globalnych systemów finansowych.

Fan Yifei, zastępca gubernatora Ludowego Banku Chin (PBoC), wyraził zaniepokojenie w związku z podobno poważnym zagrożeniem, jakie stablecoiny, takie jak Tether (USDT), stanowią dla globalnych systemów finansowych i rozliczeniowych, donosi CNBC w czwartek.

  • Urzędnik podkreślił, że tempo rozwoju w prywatnych systemach płatności jest „bardzo niepokojące”, a PBoC działa przeciwko monopolom i „bezładnej ekspansji kapitału”, dodając:

„Tak zwane stablecoiny niektórych organizacji komercyjnych, zwłaszcza globalne stablecoiny, mogą przynieść ryzyko i wyzwania dla międzynarodowego systemu monetarnego oraz systemu płatności i rozliczeń”.

Fan zauważył, że chiński rząd podjął już pewne działania w celu ograniczenia ekspansji globalnych stablecoinów w kraju. Wicegubernator podkreślił, że PBoC zastosuje te same środki restrykcyjne, które podjął wobec Ant Group Alibaby, w stosunku do innych podmiotów na rynku usług płatniczych.

Oprócz ostrzeżenia przed stablecoinami, Fan skrytykował również główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC), stwierdzając, że takie cyfrowe waluty „stały się narzędziami spekulacji” i stanowią potencjalne zagrożenie dla „bezpieczeństwa finansowego i stabilności społecznej”.

ŹRÓDŁO: CNBC/COINTELEGRAPH.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *