w ,

Pierwszy Bitcoinowy futures ETF zadebiutuje we wtorek na NYSE – informuje ProShares

We wtorek oficjalnie zadebiutuje pierwszy fundusz ETF powiązany z Bitcoinem

Wyczekiwany ETF firmy ProShares, który będzie śledził rynek kontraktów terminowych na Bitcoina, rozpocznie notowania we wtorek na NYSE pod tickerem „BITO” – potwierdziła spółka.

„Wierzymy, że wielu inwestorów z niecierpliwością oczekiwało na uruchomienie ETF-u powiązanego z Bitcoinem po latach starań o jego uruchomienie.” – przekazał w oświadczeniu prezes ProShares Michael L. Sapir. „BITO otworzy ekspozycję na Bitcoina dla dużego segmentu inwestorów, którzy mają konto maklerskie i chcą wygodnie kupować akcje i ETF-y, bez niedogodności związanych z zakładaniem konta na giełdzie kryptowalut… lub po prostu z obawy, że te mogą być nieuregulowane i inwestowanie tam nie jest bezpieczne”.

kurs btc 1
Kurs BTC, ostatnie 7 dni. Źródło: coinmarketcap.com

Bitcoin futures ETF będzie również dużym wyczynem regulacyjnym dla wciąż młodej branży kryptowalutowej, która od dawna walczy o scementowanie miejsca kryptowalut w wysoce regulowanym świecie finansowym. Czterech kolejnych dostawców ETF-ów ma nadzieję, że w tym miesiącu ruszą z handlem. Invesco może pojawić się jeszcze w tym tygodniu.

  • Istnieją cztery Bitcoin futures ETF ustawione w kolejce do przeglądu w październiku, od ProShares, Valkyrie, Invesco i Van Eck. Będą one mogły iść naprzód i notować 75 dni po złożeniu dokumentów, jeśli SEC nie zainterweniuje w tym okresie.

„To będzie prawdopodobnie największe poparcie ze strony Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dla kryptowalut” – powiedział Ian Balina, dyrektor generalny firmy Token Metrics zajmującej się danymi i analizą, który zauważył również, że regulatorzy na całym świecie przez lata byli w konflikcie z branżą kryptowalutową i „utrudniali akceptację kryptowalut” przez inwestorów detalicznych. „To będzie zalew nowego kapitału i nowych ludzi w tej przestrzeni”.


ŹRÓDŁO: CNBC


Zobacz również: Squid Game przyniesie Netflixowi blisko 900 milionów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *