w ,

Bitcoin przed Teslą i Facebookiem. Kapitalizacja rynkowa przekroczyła 1 bilion dolarów

Bitcoin wyprzedza amerykańskich gigantów:

W ciągu ostatniego roku cena bitcoina wzrosła o ponad 490 proc., a dla porównania akcje Facebooka w tym samym czasie, podrożały o 22 proc. Zestawiając BTC z innymi aktywami, jasne jest, że pierwsza kryptowaluta wytrwale wspina się na szczyt listy.

marketcap
Kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów. Źródło: companiesmarketcap.com

Po pokonaniu bariery 1 biliona dolarów kapitalizacji rynkowej, największa kryptowaluta jest teraz wyceniana wyżej niż tacy giganci jak Facebook czy Tesla, których kapitalizacja wynosi odpowiednio 930 i 786 miliardów dolarów.

  • Bitcoin był najlepiej radzącym sobie aktywem ostatniej dekady
  • Kapitalizacja rynkowa BTC na początku października 2020 wynosiła 196,5 mld dolarów

Kryptowaluty często zestawia się z metalami szlachetnymi, a bitcoina nazywa się nawet „cyfrowym złotem” i nie bez powodu. Jeśli wartość BTC będzie rosnąć tak jak dotychczas, to kryptowaluta szybko przebije srebro, którego kapitalizacja rynkowa wynosi 1,27 biliona dolarów. Wprawdzie do poziomu kapitalizacji złota jeszcze daleka droga, ale warto pamiętać, że Bitcoin swój początek miał w 2009 roku.

BTC w poprzednich latach miał tendencję do osiągania dobrych wyników w czwartym kwartale – w 2020 r. był na początku obecnej hossy, w której znajdujemy się dzisiaj. Wielu przewiduje jeszcze wyższy wzrost w najbliższym czasie ze względu na wiele okoliczności, takich jak ekspansja podaży pieniądza przez banki centralne czy Salwador czyniący BTC legalnym środkiem płatniczym.


Zobacz także: Jak inwestować w złoto? 3 tanie monety, które możesz kupować zamiast 1 uncji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *