w ,

Bitcoinowe 500 plus? Salwador rozdaje darmowe kryptowaluty!

W tym roku Salwador, jako pierwszy kraj na świecie, uznał BTC za pełnoprawny środek płatniczy. Państwo nie osiada na laurach. Okazuje się, że kolejnym krokiem rządu jest promowanie cyfrowej waluty jako środka płatniczego. Służyć ma temu program z kapitałem 120 mln dolarów, który ma zostać przeznaczony na zasilenie nowo powstałych portfeli kryptowalutowych. Nayib Bukele, zapowiedział również nową rządową aplikację kryptowalutową. Będzie to portfel kryptowalut nazwany Chivo.

Według doniesień, każdy obywatel, który pobierze i zarejestruje się w aplikacji, automatycznie kwalifikuje się do rozdania BTC o wartości 30 dolarów. Według prezydenta, celem tego zabiegu jest przyśpieszenie adopcji.

  • Minister finansów Alejandro Zelaya uznał, iż celem jest osiągnięcie maksymalnie 4 milionów dodatkowych portfeli.
  • 30 dolarów premii za otwarcie jednego z nich ma przyśpieszyć adaptację Bitcoina w systemie. Jak twierdzi rząd Salwadoru, bitcoin jest innowacją, która wspomoże rozwój regionu.

W dobie nieprzychylnych wiadomości i prognoz dotyczących rynku kryptowalut wsparcie bitcoina przez rząd Salwadoru może wywołać odwrócenie trendu i falę kolejnych wzrostów. Obecnie cena bitcoina kształtuje się na „stabilnym” poziomie 35 tys USD.

Wykres bitcoin t28.06 prawidlowy

ŹRÓDŁO: Independent.co.uk

Zobacz także: Duże problemy Binance w Wielkiej Brytanii. Giełda się wyniesie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *