w ,

Chiny. Nastąpi cyfryzacja chińskich papierów wartościowych i kontraktów terminowych na blockchain?

Chińskie organy regulacyjne odbyły spotkanie w Pekinie w celu promowania rozwoju blockchain.

Chińskie organy regulacyjne, w tym Securities Association of China (SAC) i China Securities Regulatory Commission (CSRC), odbyły spotkanie w Pekinie w celu promowania blockchain w branży papierów wartościowych i omówienia regulacji z nimi związanych.

Podczas sympozjum, zastępca dyrektora generalnego Biura Regulacji Nauki i Technologii CSRC, Jiang Dongxing, mówił o konsensusie chińskich przedsiębiorstw w celu cyfrowej transformacji branży papierów wartościowych i kontraktów terminowych.

  • Warto tutaj wspomnieć, że giełda w Szanghaju jest drugą największą giełdą świata, z obrotem miesięcznym ponad 1,2 bln dolarów.

Biuro Nauki i Technologii oprze budowę wspomnianego blockchaina na dwupoziomowej strukturze – chain of custody (ogniwo sekwencji kontroli, transferu i analizy dowodów w celu zachowania integralności dowodów i zapobiegania ich zanieczyszczeniu) oraz biznesowej (inteligentne kontrakty i łańcuch dostaw).

obraz 49
źródło: investing.com
  • Wraz z naciskiem na rozwój nowych technologii blockchain. Chiny zwiększyły również wysiłki w celu zbadania nowych rynków dla cyfrowego juana.

W tym celu 31 sierpnia, wspierane przez państwo chińskie banki, w tym Bank of Communications (Bocom) i China Construction Bank (CCB), pozwolą obywatelom na zakup funduszy inwestycyjnych i produktów ubezpieczeniowych przy użyciu e-yuana, cyfrowej formy lokalnej waluty.


Źródło: Cointelegraph.com

Przeczytaj również: Powstanie Polska elektrownia atomowa? Michał Sołowow i Zygmunt Solorz zaczną współpracę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *