w ,

Citibank: Bitcoin może osiągnąć cenę 300 tys. dolarów do grudnia 2021 roku

obrazek: reddit

Grupa analityków amerykańska giganta finansowego – Citibank – przygotowała raport, który przedstawia podobieństwa między rynkiem złota z lat 70., a bitcoinem

Thomas Fitzpatrick, dyrektor CitiFXTechnicals w swoim raporcie przeznaczonym wyłącznie dla klientów instytucjonalnych: Całe istnienie Bitcoina charakteryzuje się dużymi wahaniami cen, dokładnie takimi, które podtrzymują długoterminowy trend.

Raport po raz pierwszy udostępniono na Twitterze przez użytkownika ClassicMacro zauważając, że Fitzpatrick jest wielkim fanem cen z księżyca.

Fitzpatrick wskazał na tygodniowy wykres Bitcoin’a i wykorzystał analizę techniczną poprzednich szczytów i dołków, aby określić cel w wysokości 318.000 dolarów do grudnia 2021 roku.

Debata w USA: Analiza techniczna nie działa

ClassicMacro: Ten rodzaj analizy technicznej jest mało wartościowy. Nie ma przewagi w odgadywaniu celów na razie w czasie z AT. Wiemy tylko, że cena prawdopodobnie nadal będzie rosła.

Kierownik Citibank wykorzystał „wykładniczy ruch” Bitcoin’a w latach 2010-2011 jako „bardzo przypominający” rynek złota z 1970 roku. Złoto długo szło w małym przedziale cenowym zanim doszło do przełomu w polityce fiskalnej za czasów administracji Nixona w 1971 roku.

Fitzpatrick argumentuje, że agresywna polityka luzowania przez banki centralne doprowadzi w przyszłości do wybuchowego wzrostu cen bitcoinów.

Źródło: Twitter, Coindesk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *