w ,

Czy to koniec kryptowalut na TikToku? Influencerzy mówią dość!

W ostatnich tygodniach twórcy na TikToku twierdzą, że nie mogą używać słów takich jak „Binance”, „zdecentralizowane finanse” lub nazw konkretnych monet, takich jak bitcoin lub ethereum. Influencerzy są zgodni co do tego, że słowa te alarmują algorytm, prowadząc do automatycznego usunięcia video. Czy chiński gigant mediów społecznościowych, pod wpływem władzy komunistycznego państwa zaczął walkę z kryptowalutami?

Twórcy, którzy próbują edukować konsumentów o branży krypto, mówią, że ich treści są coraz bardziej cenzurowane i usuwane za naruszenie wytycznych społecznościowych na TikToku. Portal niedawno bowiem wprowadził system, który automatycznie usuwa treści niezgodne z polityką firmy, jak się okazuję cyfrowe waluty do takich należą.

  • Wielu z autorów rozważa obecnie przejście na Instagram, Twitter, YouTube i Discord, jeśli TikTok nadal będzie usuwał posty związane z kryptowalutami.

Lucas Dimos, jeden z wielu poszkodowanych nową polityką TikToka, w ciągu ostatniego miesiąca doświadczył usunięcia, aż 10 jego filmów za promowanie „nielegalnych działań i towarów regulowanych”.

Podejrzewam, że moje konto zostanie usunięte na zawsze (…). Próbowaliśmy zbudować społeczność i poprowadzić cały ten ruch we właściwym kierunku.

CNBC rozmawiało w sumie z 11 twórcami kryptowalut. Wszyscy z nich twierdzą, że publikując edukacyjne filmy o kryptowalutach, doświadczyli natychmiastowego oflagowywane treści lub ich trwałego usunięcia bez żadnego wyjaśnienia ze strony TikTok. Niektórzy uważają także, że ich konta są coraz częściej, tymczasowo banowane. Ponadto przestali dostawać pieniądze za reklamy pojawiające się na filmach, a liczba wyświetleń wideo i nowych zwolenników zmniejszyła się drastycznie od lipca!

  • TikTok odmówił komentarza na temat powyższych doniesień.


Influencerzy TikTokowi którzy są blokowani, podobnie zresztą jak na YT, skarżą się głównie na brak możliwości wyjaśnienia sprawy i kontaktu z supportem, większość stwierdziła, że zostali zignorowani lub wysłano im automatyczną odpowiedź. „Nie ma numeru telefonu, aby zadzwonić, nie ma możliwości do kontaktu e-mail”.

Mason Versluisem, twórca kanału z prawie 430 000 zwolenników, „cryptomasun” uznał:

Nie twierdzę, że jestem finansowym czarodziejem, doradcą finansowym czy nawet traderem. Jestem po prostu kimś, kto jest w kryptowalutach od czterech lat. Przestudiowałem to dogłębnie, a informacje, które przynoszę i opinie powinny mówić same za siebie

Przed zmianą wytycznych, Versluis miał jeden filmik zdjęty, pokazujący wypadek samochodowy, obecnie dostał bana na publikację materiałów na 48h.


W zasadzie oskarżenia wszystkich TikTokerów są podobne, czyli ucinanie zasięgów, ostrzeżenia i blokady, Jednak na każdą cenzurę znajdzie się sposób.

Nikt nie wie, co może, a czego nie może powiedzieć

Dlatego influencerzy tacy jak Wendy O., Dye,, czy też The Crypto Couple zaczęli używać zamienników poszczególnych słów. I tak ethereum stało się „girl”; kryptowaluty zaś stały się „ketos”.


Źródło: cnbc.com

Przeczytaj również: Wychodzenie z bankructwa – rozwój VETO.MEDIA. Jak osiągnąć sukces w życiu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *