w ,

Dane 100 mln klientów T-mobile wyciekły! Haker chce w zamian 6 Bitcoinów!

Amerykański gigant telekomunikacyjny T-Mobile, bada domniemane, masowe naruszenie danych, które mogło narazić ponad 100 milionów użytkowników!


Na jednym z forów, haker twierdzi, że uzyskał dane o ponad 100 milionach klientów z serwerów T-Mobile. Złodziej uznał, że 6 bitcoinów (BTC) — czyli około 287 000 USD po obecnych cenach — to dobra stawka w zamian za część z nich. Na forum pojawiły się również ich próbki, które obejmują :

  • Numery ubezpieczenia społecznego
  • Numery telefonów
  • Nazwiska
  • Adresy fizyczne
  • Unikalne numery IMEI
  • Informacje o prawie jazdy.

Jak ogłasza obecnie cyberprzestępca:

Sprzedaje prywatnie większość danych, ale przekaże podzbiór danych zawierający 30 milionów numerów ubezpieczenia społecznego i prawa jazdy dla okupu BTC.

Przedsiębiorstwo ustosunkowało się do powyższych wypowiedzi, „[jesteśmy] świadomi roszczeń składanych na podziemnym forum, aktywnie badamy ich słuszność”.

To nie pierwszy raz, kiedy T-Mobile znalazł się w centrum skandalu związanego z cyber-bezpieczeństwem. W lutym, operator komórkowy został pozwany przez ofiarę, która straciła 450 000 dolarów w bitcoinach, w ataku typu SIM-swap. Atak z zamianą karty SIM następuje, gdy numer telefonu komórkowego ofiary zostanie skradziony. Można to następnie wykorzystać do przejęcia internetowych kont finansowych i mediów społecznościowych ofiary, poprzez przechwytywanie automatycznych wiadomości lub połączeń telefonicznych, które są wykorzystywane do dwuskładnikowych środków bezpieczeństwa.

W tym przypadku ofiara, Calvin Cheng, oskarżył T-Mobile o niewdrożenie odpowiednich polityk bezpieczeństwa, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do kont klientów.


Źródło: cointelegraph.com

Przeczytaj również: Polityka monetarna: 50 lat temu “tymczasowo” zawieszono wymienialność dolara na złoto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *