w ,

Elon Musk wyprzedaje swoje bitcoiny

O ogromnym zakupie bitcoinów, którego dokonała Tesla było bardzo głośno. Nabycie BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów, w tamtym czasie stanowiło 7,7% zasobów gotówkowych brutto Tesli. Niedługo potem firma ogłosiła również, że zaakceptuje bitcoin jako zapłatę za swoje samochody – mówił o tym cały świat.

W nowo opublikowanym raporcie czytamy, że w pierwszym kwartale bieżącego roku Tesla Motors sprzedała część swoich udziałów w bitcoin, generując dochód netto w wysokości 272 milionów dolarów.

  • Na 30-stronicowym dodatku do kwartalnych wyników finansowych Tesla poinformowała o „pozytywnym wpływie” w wymiarze 101 milionów dolarów w odniesieniu do sprzedaży BTC
  • Według dyrektora generalnego Tesli, Elona Muska, firma „sprzedała 10% swoich udziałów, aby udowodnić płynność bitcoina jako alternatywę dla trzymania gotówki w bilansie”.

„[…] pozytywny wpływ wzrostu wolumenu, wzrost przychodów z kredytów, poprawa marży brutto spowodowanej dalszymi redukcjami kosztów produktu i sprzedażą bitcoinów (101 mln USD dodatniego wpływu, po odliczeniu powiązanych strat, w linii Restrukturyzacja i inne), zostały skompensowane głównie przez niższe ASP, zwiększone SBC, dodatkowe koszty łańcucha dostaw, inwestycje badawczo-rozwojowe i inne elementy. Koszty przejścia na Model S i Model X miały negatywny wpływ zarówno na zysk brutto, jak i na wydatki na badania i rozwój ”.

W swoim kwartalnym rachunku przepływów pieniężnych Tesla podsumowała, że ​​„przychody ze sprzedaży aktywów cyfrowych” wyceniono na 272 miliony dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *