w ,

Giełda Coinbase w poważnych tarapatach. Okradziono tysiące klientów!

Tysiące kont na Coinbase zostało zhakowanym i wydrenowanych z funduszy!

Zgodnie z dochodzeniem przeprowadzonym 24 sierpnia przez CNBC, tysiące klientów w całym kraju złożyło skargi na firmę, w związku z kradzieżami i brakiem reakcji na prośby wsparcia ze strony giełdy.

Jedna z klientek Coinbase, Tanja Vidovic, twierdziła, że straciła prawie wszystkie swoje kryptowaluty o wartości 168 000 USD, po otrzymaniu kilku alarmów bezpieczeństwa o zmianie hasła w kwietniu. Próby skontaktowania się z Coinbase przez telefon były bezowocne, powiedziała Tanja.

Inny klient oświadczył, że po zalogowaniu się do aplikacji Coinbase w marcu, prawie $35,000 w różnych aktywach kryptowalutowych zniknęło z jego konta. Zespół reagowania regulacyjnego Coinbase po setkach wiadomości, wysłał odpowiedź do ofiary, stwierdzając, iż

  • Transakcje na blockchainie są nieodwracalne, dodając, że polisa ubezpieczeniowa Coinbase nie obejmuje kradzieży z indywidualnych kont.

Nie jest to pierwszy raz, gdy gazety piszą o kradzieżach na Coinbase. W marcu New York Times opublikował artykuł o bezradnym kliencie giełdy, który ostatecznie pozwał firmę po utracie kryptowalut o wartości 100 000 USD.

Wyładowując swoją frustrację, inni użytkownicy Coinbase przeszli do mediów społecznościowych, i poprosili o nagłośnienie sprawy popularnego analityka kryptowalut, Kaleo.

Będą odpowiadać i pomagać tylko ludziom, którzy mają wielu fanów, więc ich reputacja nie pójdzie do piekła! A co z nami? 5 miesięcy bez żadnej pomocy! Zablokowane konto!

KALEO przedstawił swoim 360 000 zwolennikom, opinię na temat przedsiębiorstwa: „absolutnie żenujący pokaz troski o klientów”.

Tweet, który został opublikowany mniej niż dzień temu, już przyciągnął strumień odpowiedzi od innych klientów Coinbase, którzy mieli podobne problemy z obsługą lub zostali zhakowani.

Na jeden z zarzutów giełda odpowiedziała:

Nie ma wiarygodnych ani możliwych do poparcia dowodów na to, że przejęcia danych uwierzytelniających do logowania była winą Coinbase. W rezultacie Coinbase nie jest w stanie zwrócić ci pieniędzy za twoje rzekome straty

Użytkownicy Coinbase złożyli ponad 11 000 skarg przeciwko Coinbase do Federalnej Komisji Handlu i Consumer Financial Protection Bureau od 2016 roku, a większość z nich dotyczy obsługi klienta.

Jak widać materiał, atakujący giełdę Coinbase nie wywarł wrażenia na inwestorach, notowania spółki idą w górę.

COIN 2021 08 25 12 23 28

Źródło: CNBC.com

Przeczytaj również: Lipiec: Popyt na kredyty mieszkaniowe nie maleje. Polacy zadłużają się na potęgę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *