w

Indie zakażą posiadania kryptowalut? Trwają pracę nad ustawą

Indie zakażą posiadania kryptowalut?

Bitcoin znowu osiąga szczyty. Po raz pierwszy w historii została przebita bariera 60 tys. dolarów. Mimo wszystko, od wczoraj zaczęła się korekta – bitcoin notuje prawie 8% przeceny w ciągu 24 godzin. Jedną z przyczyn może być wiadomość, która obiegła świat – możliwy zakaz Indii dotyczący kryptowalut.

  • Indie mają zaproponować ustawę zakazującą kryptowalut, nakładającą grzywny na każdego, kto handluje kryptowalutami w kraju lub posiada takie cyfrowe aktywa.
  • Projekt ustawy kryminalizowałby posiadanie, emisję, wydobycie, handel i transfer aktywów kryptowalutowych. Jest to zgodne z programem rządu ze stycznia tego roku, który obejmował zakaz prywatnych walut wirtualnych, takich jak bitcoin, oraz ustanowienie ram dla oficjalnej waluty cyfrowej.
  • Projekt ustawy dawałby posiadaczom kryptowalut do sześciu miesięcy na ich sprzedaż. Byłyby to jedne z najostrzejszych przepisów na świecie. Nawet chiny, które zakazały wydobycia i handlu, nie penalizują ich posiadania.
Według Reutersa, urzędnicy są niemal pewni, że ustawa może przejść, ponieważ rząd premiera Narendry Modiego ma większość w Parlamencie. Jeżeli informacja się potwierdzi, a ustawa wejdzie w życie, będzie to ogromny cios dla całej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *