w ,

Iran znosi zakaz kopania kryptowalut!

Autoryzowani górnicy Bitcoina, będą mogli wznowić swoją działalność po wprowadzeniu polityki ochrony energii elektrycznej w maju tego roku.

Rząd Iranu zakazał kopania Bitcoina (BTC) i operacji wydobywania kryptowalut, aby zapobiec przeciążeniu sieci przez górników w gorących miesiącach letnich.


Rzeczywiście, górnicy Bitcoin byli obwiniani za ciągłe przerwy w dostawie prądu i niedobory energii w Iranie. Skala problemu była tak duża, że Iran podobno wstrzymał eksport energii elektrycznej do sąsiedniego Afganistanu.

Jak się jednak okazuje, to nielegalnie działający górnicy są głównym problem w kraju! To oni są odpowiedzialni za znaczne obciążenia dostaw energii elektrycznej. W związku z tym, tylko autoryzowani kopacze będą mogli wznowić działalność po zniesieniu moratorium we wrześniu.

  • W czerwcu ministerstwo handlu w tym celu, przyznało 30 nowych licencji na wydobywanie kryptowalut!
  • Również w czerwcu, policja w Teheranie skonfiskowała ponad 7000 platform wiertniczych z nielegalnych operacji wydobywczych w całym mieście.

Iran rozpoczął legalizację wydobycia Bitcoina w 2020 roku i tylko w pierwszym miesiącu, rozdał aż 1000 licencji!

* Rząd nastawiony jest, na pełne uregulowanie górników bowiem spodziewa się, że Bitcoin i wydobycie kryptowalut, staną się znaczącą działalnością gospodarczą w kraju, z prognozą przychodów w wysokości 1 miliarda dolarów przewidzianą w maju.


Źródło: Cointelegraph.com

Przeczytaj również: Ta kryptowaluta wzrosła 500x w ciągu 10 miesięcy! Czy to era gier NFT?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *