w ,

Jej przychody to ponad 2 bln złotych! Walmart wchodzi w krypto?

Walmart, amerykańska sieć supermarketów, która w 2010 roku została ogłoszona największym na świecie sprzedawcą detalicznym, poinformowała, że szuka eksperta ds. kryptowalut.

Stanowisko to będzie zlokalizowane w głównej siedzibie Walmartu w Bentonville, Arkansas, osoba zatrudniona będzie odpowiedzialna za:

  • Rozwój „strategii walut cyfrowych i mapy drogowej produktów”
  • Identyfikację „inwestycji i partnerstw związanych z kryptowalutami”

Wraz ze wzrostem inwestycji w kryptowaluty, wzrosła również liczba ofert pracy z nią związanych.

  • Według nowego raportu Indeed Hiring Lab, liczba ofert pracy w tej branży, na Indeed wzrosła o 118%, w porównaniu do zeszłego roku.

Wynika również z niego, że są to propozycje, wykraczające poza inżynierię i rozwój produktu, obejmują także funkcje wsparcia, takie jak księgowość i zasoby ludzkie.

obraz 39

Wracając jednak do samego ogłoszenia. Walmart poszukuje „wizjonerskiego lidera” z co najmniej 10-letnim doświadczeniem w zarządzaniu produktem lub technologią, aby rozwinąć swoją strategię blockchain. Najlepiej kogoś posiadającego „znaczącą wiedzę funkcjonalną na temat ekosystemu kryptowalut” i „przedsiębiorczy sposób myślenia”.

Podsumowując, ekspansja detalisty w zakresie kryptowalut następuje zaledwie kilka tygodni po tym, jak Amazon ogłosił podobną rolę, poszukując „lidera produktu w zakresie walut cyfrowych i blockchain”, aby dołączył do zespołu płatności.


Więcej przeczytasz tutaj: Amazon wprowadzi płatności w bitcoinie? Gigant pracuje z kryptowalutami!


Ten ruch został powtórzony także przez inne firmy z listy Fortune 500, takie jak JPMorgan Chase, Apple i PayPal, wszystkie one zatrudniają na stanowiskach związanych z kryptowalutami. Niektóre przedsiębiorstwa, w tym Starbucks, Whole Foods i Home Depot, pozwalają już klientom płacić kryptowalutami, pośrednio poprzez aplikacje, które przeliczają walutę cyfrową na dolary amerykańskie.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez NORC na Uniwersytecie w Chicago wykazało, że 13% Amerykanów kupowało kryptowaluty lub handlowało nimi w ciągu ostatniego roku, w porównaniu z 24%, którzy inwestowali w akcje.


Źródło: CNBC.com

Przeczytaj również: Nowa Zelandia wprowadza narodowy lockdown z powodu jednego przypadku koronawirusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *