w ,

John McAfee oskarżony o „pump and dump” na kryptowalutach

John McAfee ponownie oskarżony.

John McAfee słynie ze swych licznych afer, które posiada na koncie. Twórca bardzo popularnego oprogramowania antywirusowego był już aresztowany za uchylanie się od płacenia podatków, czy oskarżony o zlecenie zabójstwa.

Tym razem wyciągnięta została inna sprawa, chodzi o oszustwa związane z kryptowalutami.

  • Prokuratorzy federalni wszczęli postępowanie, w którym John McAfee wraz ze swoim ochroniarzem Jimmym Gale’em Watsonem Jr. zostali oskarżeni o nielegalne spekulacje na rynku kryptowalut – pump and dump.
  • Wspólnicy namawiali do kupna kryptowalut takich jak Reddcoin i Dogecoin, sprzedając swoje aktywa, gdy tylko ich cena wzrosła.
  • Do całego procederu, McAfee używał swojego konta na Twitterze, które obecnie posiada około miliona obserwujących i jest zweryfikowane.

McAfee regularnie polecał na swoim Twitterze różne altcoiny, wybierając te „najlepsze”, które według niego miały mieć potencjał do dużych wzrostów. Wszystko odbywało się w ramach akcji „Coin of the Day” i „Coin of the Week”.

Mężczyzna zarzekał się, że z danymi kryptowalutami nie ma nic wspólnego. W rzeczywistości, twórca popularnego oprogramowania antywirusowego miał je w posiadaniu i sprzedawał w momencie, kiedy ich cena wzrosła, a osoby, które nagonił, często traciły swoje pieniądze.

  • W ten oto sposób, wspólnicy mieli zarobić prawie 2 miliony dolarów, cała sprawa miała miejsce pomiędzy grudniem 2017, a październikiem 2018 roku.

Duet usłyszał już siedem zarzutów za które grozi im kara od 5 do 20 lat pozbawienia wolności (za każdy z nich).

McAfee i Watson wykorzystali powszechnie znaną platformę mediów społecznościowych i entuzjazm wśród inwestorów na wschodzącym rynku kryptowalut, aby zarobić miliony dzięki kłamstwom i oszustwom – powiedziała prokurator USA Audrey Strauss w oświadczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *