w ,

Kryptowaluta Squid Game. Scam, który upadł szybciej niż powstał

Kryptowaluta Squid Game:

Nowy serial, który został wyprodukowany przez Netflix doczekał się swojej kryptowaluty. Squid Game szybko stał się bardzo popularnym serialem, przewidywalne było, że na bazie tego sukcesu, inni ludzie będą chcieli popłynąć. Z tego też powodu, powstał token SQUID.

SQUID zaczął rosnąć w niebywałym tempie. Całość projektu wystartowała na poziomie 0,01$ – twórcy obiecali dostęp do gry online play-to-earn inspirowanej serialem. Wartość tokena zaledwie 72 godziny później była wyższa o 44,100% (4,42$), co przyciągnęło uwagę największych mediów na świecie, w tym BBC i CNBC.

Od razu jednak notowano duży problem. CoinMarketCap otrzymywał wiele sygnałów o użytkownikach, którzy nie mogli sprzedać swoich tokenów na zdecentralizowanej giełdzie PancakeSwap. Netflix również powiedział, że nie ma nic wspólnego z kryptowalutą i nie popiera jej. Całość okazała się być oszustwem.

Szaleństwo trwało dalej. Nastąpił dzień 1 listopada, gdzie wszystko się wydarzyło. W poniedziałek rano, ceny wynosiły 38 dolarów, następnie wzrosły do 90 dolarów, 181 dolarów i 523 dolarów. Zaledwie kilka godzin później, SQUID osiągnął poziom 2.861.80 dolarów. Mowa o skoku w wysokości 7 500% w ciągu trzech i pół godziny.

Pięć minut po tym rzekomym maksimum wszech czasów, o godzinie 9.40, SQUID spadł do poziomu 0,0007926$ – co oznacza spadek o 99,9999%.

image 161


Co ciekawe, wolumen obrotu w trakcie tego rollercoastera utrzymywał się na stałym poziomie około 11 milionów dolarów, co wskazuje na to, że skokowi SQUID nie towarzyszył wzrost aktywności inwestorów.
Jest to klasyczna oznaka „rug pull”, kiedy to deweloperzy nagle porzucają projekt, zabierając ze sobą fundusze inwestorów.


Źródło: CoinMarketCap.


Zobacz także: Oto transakcja NFT o wartości 532 milionów dolarów, która nie była tym na co wyglądała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *