w ,

Kryptowaluty. Aplikacje, które okradały użytkowników, zostały pobrane setki tysięcy razy!

Firma Google, usunęła ze sklepu Play osiem aplikacji mobilnych, które maskują się jako programy do wydobywania kryptowalut w chmurze, ale tak naprawdę istnieją tylko po to, aby zwabić użytkowników do drogich usług subskrypcyjnych i innych nieuczciwych działań.

Fałszywe aplikacje na Androida kierowały swoją ofertę do osób, zainteresowanych zarabianiem wirtualnych monet, kusząc ich, szybkim i prostym zyskiem. Jedyną rzeczą którą musiałeś zrobić, to zainwestowanie pieniędzy w ich usługę, którą jest wydobywanie Bitcoinów w chmurze.

  • Wszystkie z nich, okazały się być jednak siedliskiem jednego z dwóch wirusów, wykrytych jako FakeMinerPay i FakeMinerAd.

Cifer Fang, badacz z Trend Micro, powiedział

Odkryliśmy, że te złośliwe aplikacje tylko wykorzystują ofiary do oglądania reklam i płacenia za usługi subskrypcyjne (…) nie dając nic w zamian.


Fałszywe aplikacje usunięte przez Google:

  • BitFunds – Crypto Cloud Mining
  • Bitcoin Miner – Cloud Mining
  • Bitcoin (BTC) – Pool Mining Cloud Wallet
  • Crypto Holic – Bitcoin Cloud Mining
  • Daily Bitcoin Rewards – Cloud Based Mining System
  • Bitcoin 2021
  • MineBit Pro – Crypto Cloud Mining & btc miner
  • Ethereum (ETH) – Pool Mining Cloud

Niektóre z nich, takie jak BitFunds, zostały pobrane ponad 100 000 razy, co oznacza, że ofiary nadal mogą być oszukiwane! Ponadto, dwie z aplikacji wymagały od użytkowników ich zakupu.

obraz 42

Oszustom zyski przynosiły nie tylko płatne subskrypcje, ale również reklamy, w które trzeba było klikać, by aplikacja działała (miało to być potwierdzeniem, że jest się człowiekiem).

Aplikacje jednak, niczego nie kopały, a były w zasadzie tylko losową symulacją.

Fałszywa działalność górnicza na interfejsie użytkownika (UI) aplikacji jest prowadzona za pośrednictwem lokalnego modułu symulacji górnictwa, który zawiera licznik i kilka funkcji losowych.

Trend Micro

Kryptominery stają się coraz bardziej powszechne, sama firma Trend Micro wykryła co najmniej 150 oszustw nie tylko w Google Play, ale również na innych rynkach związanych z oprogramowaniem.


Źródło: trendmicro.com/ threatpost.com

Przeczytaj również: Iran znosi zakaz kopania kryptowalut!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *