w ,

Kryptowaluty. Ekspert z YouTube pozwany o ponad 1,3 mln złotych!

Alex Saunders, prowadzący kanał o kryptowalutach Nugget’s News, został pozwany do sądu przez jednego z subskrybentów swojego kanału o 350 tysięcy dolarów!

obraz 37

Mieszkający w Nowej Zelandii Ziv Himmelfarb, złożył 11 sierpnia oficjalny pisemny wniosek, w wiktoriańskim Sądzie Najwyższym, żądając, aby Saunders, zwrócił mu 479 270 dolarów australijskich (1,38 mln PLN), spowodowanych m.in. stratami i niespłaconymi pożyczkami i inwestycjami, które jeszcze nie zostały zrealizowane.

W rozmowie z Australian Financial Review 12 sierpnia Himmelfarb powiedział, że śledził kanał Saundersa od 2017 roku, stwierdzając:

(…) Dla mnie był osobą nr 1 do naśladowania (…) Nie musiałem się zastanawiać, czy mu zaufać.

Himmelfarb uznał, że po raz pierwszy zainwestował w cztery bitcoiny (BTC) 17 lutego po tym, jak influencer zaoferował mu, ekspozycję na fundusz kryptograficzny za pośrednictwem Facebook Messenger. Zainwestowane BTC było wówczas warte 198 646 USD.

Ponadto oznajmił, że Saunders poprosił go następnie o zainwestowanie stablecoinów o wartości 50 000 $ w jego nadchodzący projekt stablecoin – DCB. W maju zaś Himmelfarb miał pożyczyć 30 Etherów (ETH) po tym, jak YouTuber zwrócił się do niego o pomoc w „problemach z płynnością”.

Kiedy w maju powiedział mi, że ma tymczasowe problemy z płynnością, z radością pomogłem za pomocą pożyczki krótkoterminowej, ale od tego czasu nie mogłem odzyskać żadnych pieniędzy.

Saunders znalazł się w poważnych problemach już w zeszłym miesiącu po tym, jak pojawiły się liczne oskarżenia, że ​​jest winien duże sumy swoim współpracownikom. W grę wchodzą także zarzuty, że fundusze zainwestowane w DCB zostały przekierowane na giełdy kryptograficzne, takie jak FTX. Youtuber nie odpowiedział jak do tej pory na oskarżenia.

Źródło: cointelegraph.com

Przeczytaj również: Poseł Dobromir Sośnierz zaatakowany pod sejmem. “Zostałem oblany jakimiś cieczami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *