w ,

Kryptowaluty. Tether ujawnia swoje rezerwy!

Tether Holdings ujawnił swoje rezerwy i zobowiązania w ramach ugody z biurem prokuratora generalnego Nowego Jorku z lutego 2021 roku.

Na takie informacje długo oczekiwali inwestorzy. Tether Holdings Limited, firma stojąca za USDT stablecoin, opublikowała w poniedziałek raport dotyczący zobowiązań i rezerw finansowych spółki. Moore Cayman bo tak nazywa się przedsiębiorstwo, które przeprowadziło audyt Tethera, uznało, że na dzień 30 czerwca 2021 r :

  • Skonsolidowane aktywa tethera wyniosły co najmniej 62 773 190 075 USD w okresie sprawozdawczym
  • Skonsolidowane łączne zobowiązania firmy wyniosły 62 628 932 116 USD, z czego 62 610 829 196 USD dotyczyło USDT.
tetherek
źródło: tether.to

Co ciekawe od poprzedniego raportu z dnia 31 marca przybyło, aż 20 mld dolarów tethera.

obraz 32
źródło: coingecko.com

Jak widać spółka obecnie posiada:

  • Ponad 6 mld dolarów w gotówce
  • 15,2 mld dolarów w bonach skarbowych USA
  • 2,5 mld dolarów w zabezpieczonych kredytach
  • 4,8 mld dolarów w obligacjach korporacyjnych
  • 30,8 mld dolarów w papierach komercyjnych, w tymi zdecydowana większość w A-1, A-2
  • Inne inwestycje 2 mld

* Jak wynika z raportu: Ratingi odnosiły się do krótkoterminowych ratingów kredytowych agencji Standard & Poor’s, jeśli były dostępne. W przeciwnym razie do przeliczenia ratingów z Moody’s lub Fitch na odpowiedniki S&P wykorzystano publicznie dostępne tabele przeliczeniowe standardów branżowych.

Podsumowując, spółka zajmująca się kontrolą sytuacji majątkowej tethera, stwierdziła:

(…) CRR sporządzony przez kierownictwo grupy Tether Holdings Limited na dzień 30 czerwca 2021 r. o godzinie 23:59 UTC jest prezentowany zgodnie z określonymi w nim kryteriami i jest, we wszystkich istotnych aspektach, rzetelnie przedstawiony

Rezerwy grupy utrzymywane na wyemitowane zasoby cyfrowe przekraczają kwotę wymaganą do umorzenia tokenów zasobów cyfrowych

Czy można wierzyć przedstawionej opinii? Nie ma podstaw by uznać ją za nieprawidłową. Jednakże niepokój może budzić fakt, iż Moore Cayman to firma zarejestrowana na Kajmanach.

Dla przypomnienia, Kajmany to wyspa zależna od Wielkiej Brytanii, która niegdyś uznawana była za raj podatkowy. I chociaż za sprawą braku podatku dochodowego, stała się centrum finansowym (ponad 400 banków jest tam zarejestrowanych), bardziej martwi fakt, że tamtejsze prawodawstwo daje pełną anonimowość dla właścicieli jak i wspólników spółki. Jedynymi posiadanymi informacjami są więc, nazwa przedsiębiorstwa i jej adres.

Wywołuje to pewne obawy czy audytor to nie firma krzak, ale czy słusznie? Jak się okazuje, prawdopodobnie nie, Moore Cayman jest bowiem częścią firmy księgowej Moore Global z siedzibą w Londynie.

Źródło: tether.to

Zobacz również: Jak inwestować w chińskie akcje? 3 rzeczy, na które musisz zwracać uwagę! [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *