w ,

Kryptowaluty wchodzą do mainstreamu? Duża umowa crypto.com z Formułą 1

Wspaniałe i emocjonujące widowiska zrzeszają miliony wiernych i spragnionych „igrzysk” kibiców. Kto z nas bowiem nie emocjonował się meczami Polski na Euro 2020, nie kibicował Małyszowi, czy też polskim siatkarzom.

Nie dziwią więc informacje w których, duże podmioty sponsorują wielkie imprezy, bądź organizacje. Co róż przewijają nam się przecież reklamy takich gigantów jak Mastercard, Heineken czy Coca Cola.

Do tego zestawiania warto również od dzisiaj zaliczyć platformę Crypto.com. Zrzeszająca ponad 10 mln użytkowników giełda kryptowalutowa, stała się głównym partnerem i sponsorem F1. Prezes i dyrektor generalny F1 Stefano Domenicali powiedział:

Cieszymy się, że możemy powitać Crypto.com w rodzinie Formuły 1, ponieważ nadal przyciągamy progresywne, globalne marki zakotwiczone w wydajności i innowacjach.

Od dziś miliony fanów wyścigów Formuły 1 będzie miała być może pierwszy raz styczność ze światem blockchain. Czy taka współpraca poprawi świadomość marki Crypto.com ale również i całego systemu kryptowalut? Warto zauważyć, iż giełda pojawiała się już w mainstreamie. Była m.in sponsorem

  • Coppa Italia. Czyli Pucharu Włoch w piłce nożnej
  • Klubu NHL- Montreal Canadiens

Czy to się się przyczyniło do jej rozwoju? Nie można tego wykluczyć. Platforma rozwija się prężnie, zdobywając nowych klientów. Świadczy o tym m.in. usługa w postaci karty Visa Crypto.com jest to obecnie najpopularniejsza na świecie karta kryptograficzna dostępną w ponad 30 krajach.

Sam CEO crypto.com, Kris Marszalek widzi we współpracy z F1 wielką szansę na rozwój spółki:

Jesteśmy niezwykle dumni, że jesteśmy pierwszym sponsorem kryptowalut Formuły 1, dołączając do prestiżowej kolekcji marek wspierających sport z technologią i innowacjami u podstaw. Z niecierpliwością czekamy na wiele lat wspólnych innowacji i rozpoczniemy od Grand Prix Belgii, gdzie wręczymy zupełnie nową nagrodę. Cieszymy się również, że możemy współpracować z F1 w tworzeniu ekskluzywnych NFT, łącząc fanów ze sportem w nowy i innowacyjny sposób.

Jak rynek zareagował na powyższe doniesienia? Jak dotąd jedynie lekkimi wzrostami.

https://s3.tradingview.com/snapshots/l/lrWcnqzY.png

Źródło: blog.crypto.com

Zobacz także: Amerykański gigant wchodzi w kryptowaluty. Powstanie specjalny fundusz ETF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *