w ,

Mastercard vs Visa. Kto pierwszy podbije rynek kryptowalut?

Mastercard ogłosił wczoraj, iż ulepszy swój program kart dla portfeli i giełd kryptowalut, ułatwiając partnerom konwersję kryptowaluty na tradycyjną walutę fiducjarną.

Gigant płatniczy Mastercard poinformował, iż nawiązał współpracę z Evolve Bank & Trust i Paxos Trust Company, wiodącą infrastrukturą blockchain i regulowaną platformą emisji stablecoinów, oraz Circle, globalną firmą zajmującą się technologiami finansowymi i głównym operatorem USD Coin (USDC), cyfrowej waluty dolara (stablecoina).

Sojusz ten zaowocował pojawieniem się nowych funkcji programu kryptowalut Mastercard. W uproszczeniu cały proces umożliwi większej liczbie banków i partnerów kryptograficznych zaoferowanie swoim klientom wyboru płatności kryptowalutą.

Patrząc głębiej przedsiębiorstwa Paxos i Circle wykorzystają swoje platformy, aby ułatwić konwersję kryptowalut na fiat (tradycyjne waluty) za pomocą monet zabezpieczonych fiducjarnie. Tymi klasami kryptowalut, są stablecoiny które zapewniają stabilność cen i są wspierane przez aktywa rezerwowe (dolary).

Raj Dhamodharan, wiceprezes wykonawczy ds. aktywów cyfrowych, produktów i partnerstw blockchain w Mastercard, stwierdził:

„Dzisiaj nie wszystkie firmy kryptograficzne mają podstawową infrastrukturę do konwersji kryptowalut na tradycyjną walutę fiducjarną, a my to ułatwiamy. Dzięki naszemu zaangażowaniu wraz z Evolve, Paxos, Circle (…) Mastercard oczekuje, że spełnimy naszą obietnicę wyboru dla konsumentów, zapewniającą ludziom na całym świecie opcje dotyczące tego, jak, kiedy [i czym] płacić.”

Reasumując, Mastercard i jej partnerzy chcą umożliwić większej liczbie banków i firm kryptograficznych oferowanie opcji karty osobom, które chcą wydawać swoje cyfrowe aktywa wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Mastercard.

Jak widać świat kryptowalut mocno się rozwija, potwierdzają to również państwa takie jak UK, Chiny czy USA które pracują nad CBDC czyli własnymi walutami cyfrowymi, które są zasadniczo wirtualnymi wersjami ich papierowych pieniędzy.

Analogiczne narzędzia opracowuje VISA która ostatnimi czasy zaakceptowała wydanie karty debetowej Bitcoin (BTC), w Australii. O czym przeczytasz więcej tutaj: W Australii zapłacisz kartą BTC. Visa wchodzi do gry.

Który z gigantów płatniczych wygra i skusi swoją ofertą większość klientów krypto do używania ich kart? Z całą pewnością większa konkurencja przyczyni się do rozwoju i rozpowszechnienia kryptowalut w świecie. Cena BTC oscyluje w tym momencie na poziomie 31 tys dolarów.

https://s3.tradingview.com/snapshots/w/wM9DZIJ5.png

Źródło: mastercard.com

Przeczytaj również: Telewizja Polska uruchomi kanał dla nastolatków. Nie wróżymy sukcesów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *