w

NFT: Binance i rosyjskie muzeum tokenizują obrazy Leonarda Da Vinci i Vincenta Van Gogha!

Państwowe Muzeum Ermitażu i giełda NFT firmy Binance ogłosiły współpracę w zakresie tokenizowania dzieł sztuki z kolekcji muzeum, w tym Leonarda da Vinci i Vincenta van Gogha. Jak podaje Binance – dzieła sztuki zostaną wystawione na aukcji pod koniec sierpnia 2021 roku.

27 lipca Binance ujawniło, że współpracuje z muzeum w celu stworzenia i wyemitowania niezamiennych tokenów. Wszyscy użytkownicy Binance będą mogli wziąć udział w aukcji.

Jak czytamy – Ermitaż, czyli jedno z największych i najbardziej znaczących muzeów na świecie wpadło na pomysł emisji NFT. W ramach pierwszego projektu w tej dziedzinie, muzeum wyda limitowaną edycję NFT z cyfrowymi kopiami arcydzieł ze swojej kolekcji sztuki.

  • Kolekcja NFT składa się z takich dzieł jak Madonna Litta (Leonardo da Vinci), Judyta (Giorgione), Krzak bzu (Vincent van Gogh), Kompozycja VI (Wassily Kandinsky), Zakątek w ogrodzie w Montgeron (Claude Monet).

Z każdego arcydzieła zostaną stworzone dwie kopie NFT, z których jedna zostanie wystawiona na aukcji za pośrednictwem rynku Binance NFT, podczas gdy oryginał będzie przechowywany w muzeum. Każda kopia NFT zostanie podpisana i opatrzona datą przez dyrektora Ermitażu, Michaiła Piotrowskiego. Wszystkie wpływy ze sprzedaży NFT trafią do muzeum.

Fot: BINANCE NFT

Zobacz także: Rynek NFT. Polska influencerka sprzedała “wirtualną miłość” za milion złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *