w ,

Niemcy. Kryptowaluty jako emerytura?

Niemiecki Bank Comdirect posiadający 3 miliony klientów, podpisał współpracę ze szwajcarską spółką 21shares. Dzięki niej od dziś niemiecki bank oferować będzie kryptowaluty ETP dla kont oszczędnościowych.

Dla wyjaśnienia, produkty giełdowe (ETP) to rodzaje papierów wartościowych, które są pochodną bazowych papierów wartościowych, indeksów lub innych instrumentów finansowych. W tym przypadku mówimy jednak o kryptowalutach. Klienci banku nie kupią więc bezpośrednio kryptowalut, a jedynie instrument pochodny, który może być odkładany w banku na emeryturę. Lista poniżej.

obraz 11

Czy jest rozwiązanie bezpieczne? Jak wskazuje sama platforma:

  • 21Shares przechowuje bazowe aktywa kryptograficzne równe 100% wartości coinów przez cały czas. Same instrumenty opierają się jednak nie na samej cenie, a na wynikach inwestycyjnych poszczególnych kryptowalut. Dla przykładu AETH.
obraz 12
obraz 13

W tym przypadku NAV per unit oznacza cenę za jedną jednostkę, powyższego aktywa.

Czy sojusz pomiędzy firmami odniesie sukces, a klienci zainteresują się kryptowalutami? Jak twierdzi sam Marco Infuso, dyrektor zarządzający w 21Shares;

Umożliwia to ludziom wybór sposobu alokacji swoich inwestycji na emeryturę(…). Jest to bardzo ekscytujące dla wszystkich inwestorów, którzy myśleli o zakupie bitcoina, ale nie oferowano [im] odpowiednich narzędzi inwestycyjnych, aby z powodzeniem przechowywać je w planie oszczędnościowym

Jak widać przedsiębiorstwo 21shares nie próżnuje. W 2019 r. bowiem stało się pierwszym emitentem kryptowalut, który wystawił w pełni zabezpieczoną ETP Bitcoin na niemieckich giełdach, zaś obecnie walczy o stanie się funduszem giełdowym ETF na krypto w USA.

Jak widać zainteresowanie (co pokazuje lista poniżej) pośrednimi instrumentami kryptowalutowymi nie słabnie. Kto wie czy w przyszłości i w polskich bankach nie zobaczymy możliwości oszczędzania na emeryturę za pomocą krypto?

obraz 14

Źródło: cointelegraph.com

Przeczytaj również: Zakaz handlu coraz bardziej fikcyjny. Biedronka będzie pracować w niedziele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *