w ,

Od lipca na stałe bez podatku od kryptowalut

Fot: Pierre Borthiry unplash

Równolegle do projektu tzw. tarczy antykryzysowej 2.0, Ministerstwo Finansów przedstawia projekt ustawy zwalniający operacje na walutach wirtualnych z podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC).

Zapisy dokumentu wskazują, że od 1 lipca 2020 r. sprzedaż i wymiana kryptowalut będzie zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, zmiany są wyrazem łagodzenia negatywnych konsekwencji ekonomicznych ponoszonych przez obywateli z powodu COVID-19.

Prawodawca zwraca uwagę na fakt, iż często strony transakcji są dla siebie anonimowe, co uniemożliwia ustalenie statusu podatkowego zbywcy. Kolejnym problemem jest ustalenie państwa, na którego terenie odbywa się transakcja. Co do zasady czynności cywilnoprawne podlegają opodatkowaniu, pod warunkiem, że ich przedmiotem są prawa majątkowe wykonywane na terytorium Polski.

Obecnie zwolnienie z PPC obowiązuje na podstawie rozporządzenia, którego moc gaśnie wraz z dniem 30 czerwca.

Źródło: Infor.pl

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Cześć.
    Rozumiem, że ze zwolnienia z podatku od zysków z kryptowalut nic nie wyszło. Mamy styczeń 2021 i z tego co wiem podatek nadal obowiązuje..?

  2. Cześć.
    Rozumiem, że ze zwolnienia z podatku od zysków z kryptowalut nic nie wyszło. Mamy styczeń 2021 i z tego co wiem podatek nadal obowiązuje..?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *