w ,

Pamiętacie Dogecoina? Konkurencyjna kryptowaluta z gatunku „mem” właśnie osiągnęła rekordowy poziom

Kryptowalutowy mem w natarciu

Shiba Inu, spin-off Dogecoina, jest bliski prześcignięcia ulubionej kryptowaluty Elona Muska.

Ta psia kryptowaluta podrożała o blisko 40 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając rekordowy poziom powyżej 0,00006 USD. W ciągu ostatniego tygodnia jej cena wzrosła ponad dwukrotnie.

kurs shiba inu
Kurs Shiba Inu w ostatnim dniu. Źródło: coinmarketcap.com

Z kapitalizacją rynkową wynoszącą niecałe 27 miliardów dolarów, Shiba Inu jest obecnie jedenastą największą kryptowalutą. Dogecoin jest dziesiąty co do wielkości, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 32 miliardów dolarów.

  • w ciągu ostatnich 24h Dogecoin spadł o 7,5 proc.
  • od początku maja bieżącego roku Shiba Inu wzrosła o ok. 3251,8 proc.

Czym właściwie jest Shiba Inu?

Shiba Inu jest kryptowalutą, która reklamuje się jako „zabójca Dogecoina”. Swój wizerunek bierze z tego samego mema, na którym opiera się Dogecoin. Obydwie w swoim logo przedstawiają japońskiego psa rasy Shiba Inu.

Token został stworzony w sierpniu 2020 roku przez anonimową osobę lub osoby znane jako „Ryoshi”. Twórca monety opisuje Shiba Inu w białej księdze – a właściwie, w tym przypadku, „woofpaper” – jako „eksperyment w zdecentralizowanym spontanicznym budowaniu społeczności.”

Shiba Inu jest oparta na blockchainie Ethereum, który stał się miejscem dla wielu nowych projektów i szybko rozwijającego się trendu znanego jako „zdecentralizowane finanse”, który ma na celu replikację tradycyjnych produktów finansowych, takich jak pożyczki i handel.

Wzrost popularności kryptowalut, takich jak Dogecoin i Shiba Inu, przypomina sagę GameStop, która miała miejsce na początku tego roku, kiedy to zalew inwestorów detalicznych, zainspirowanych forum Reddit wystrzelił akcje detalicznego sprzedawcy gier wideo, prowadząc do ogromnych wahań cen. W podobny sposób amatorscy inwestorzy zwrócili się w stronę mało znanych kryptowalut w nadziei na osiągnięcie niebotycznych zysków.


ŹRÓDŁO: CNBC, CoinMarketCap


Zobacz również: UOKiK skontroluje aplikacje do zamawiania jedzenia. Chodzi o Glovo i Uber Eats

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *