w ,

Rewolucja w szwajcarskim banku. Staking kryptowalut zamiast tradycyjnych lokat!

Wczoraj gigant finansowy bank Sygnum działający na licencji szwajcarskiej i singapurskiej, ogłosił, iż umożliwia swoim klientom stakowanie Ethereum 2.0. Dla przypomnienia, staking działa podobnie jak lokata w banku. Polega to bowiem na wpłacie naszych środków na specjalne konto, tworząc w ten sposób rodzaj kaucji. Od tego momentu nasze pieniądze są czasowo zablokowane i służą do zabezpieczania i potwierdzania transakcji. W zamian za zatwierdzenie sieć przyznaje nam nagrodę w postaci pewnej kwoty pobranej od użytkowników.

  • Jak podaje sama platforma, jest to nawet 7% w skali roku. Dla przypomnienia, w obecnym świecie i otoczeniu monetarnym, oprocentowanie lokat w bankach jest praktycznie zerowe.

Czy oferta skłoni klientów, do przerzucania środków ze zwykłych lokat do świata blockchain?

Same przedsiębiorstwo dostrzega wielki potencjał w DeFi (zdecentralizowane finanse), podkreślając, iż ten segment zaliczył trzykrotne wzrosty od początku 2021r.

Ponieważ Ethereum napędza wykładniczy wzrost zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi), jego stakowanie jest atrakcyjnym wyborem dla długoterminowych inwestorów.

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy krok w kierunku kryptowalut banku Sygnum. Instytucją bowiem, uruchomiła usługę stakingu dla Tezos (XTZ) w listopadzie 2020 r., a od marca oferuje lokatę terminową dla swojego stabilnego cyfrowego franka szwajcarskiego, DCHF.

Czy bank poradzi sobie z konkurencją w postaci Binance, czy też Coinbase? Na pewno wielu klientów chce bezpieczeństwa, a takowe ma zapewnić regulowany bank.

Źródło: cointelegraph.com

Przeczytaj również: Badanie Santander Consumer Banku. Co trzeci Polak nie ma żadnych oszczędności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *