w ,

Rothschildowie wchodzą w BTC?

Firma inwestycyjna Rothschild Investment Corp o wartości miliarda dolarów zwiększyła czterokrotnie swoją ekspozycję na Bitcoin (BTC) od kwietnia tego roku.

W zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) 17 lipca Rothschild potwierdził, że obecnie posiada 141 405 akcji Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Tym sposobem fundusz podwyższył swoją ekspozycję na Bitcoina o ponad 103 tysiące akcji GBTC.

Nie jest to jednak równoznaczne z posiadaniem takiej samej ilości Bitcoina. GBTC bowiem to fundusz bitcoinowy, kupujący i przetrzymujący w swoim imieniu BTC. Jego cena obecnie oscyluje na poziomie 25 dolarów za sztukę.

https://s3.tradingview.com/snapshots/a/aqKsHvvq.png

Patrząc jednak tylko z perspektywy samego BTC, 1 GBTC = 0,000939767 BTC, Rothschild ma zatem równoważną ekspozycję na Bitcoina w wysokości 132,8 BTC (3,94 mln USD)

Jak widać obniżka cen kryptowalut nie wywołała paniki wśród inwestorów instytucjonalnych, a wręcz przeciwnie. Podobne ruchy wykonało bowiem w poniedziałek ARK Invest nabywając 310 000 akcji własnych GBTC.

Dyrektor generalny Grayscale, Michael Sonnenshein stwierdził:

Inwestorzy w tej klasie aktywów tak naprawdę nie koncentrują się na krótkoterminowych zmianach cen (…). To są naprawdę inwestorzy, którzy patrzą na swoje alokacje w perspektywie średnio – i długoterminowej, więc jakakolwiek zmienność lub tłumienie zmienności nie jest czymś, co nikogo niepokoi

Czy giganci inwestycyjni mają rację widząc w BTC możliwości zarobku? Jak dotąd cena kryptowaluty nurkuje i dzisiaj przebiła barierę 30 tysięcy USD.

https://s3.tradingview.com/snapshots/b/BNWpTA7G.png

Źródło: cointelegraph.com

Przeczytaj również: Blue Origin: Zostały minuty do lotu Jeffa Bezosa w kosmos! [VIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *