w ,

Rynek zarządzania kryptowalutami. Prognozuje się, że do 2030 roku będzie 14x większy!

Jak wynika z badań zrobionych przez Allied Market Research, firmę zajmującą się ekspertyzami biznesowymi, sektor zarządzania aktywami kryptograficznymi, zwiększy się prawie czternastokrotnie do 2030 roku!

Według raportu, wzrost zapotrzebowania na wydajność operacyjną, przejrzystość w systemach płatności finansowych, intensyfikacja popytu na przekazy pieniężne w krajach rozwijających się oraz rozbudowa bezpieczeństwa danych to główne czynniki, które napędzają rozwój globalnego rynku kryptowalut!

Efektem tego jest, drastyczne zwiększenie się inwestycji i adopcji kryptowalut oraz wzrost digitalizacji w organizacjach finansowych i dużych firmach.

Jak widać, klienci coraz chętniej korzystają z platform, które pozwalają użytkownikom, integrować różne udziały w jednej aplikacji, w której zarządzają swoimi finansami!

  • Wielkość globalnego rynku zarządzania aktywami kryptowalutowymi została wyceniona na 0,67 miliarda dolarów w 2020 roku i przewiduje się, że osiągnie 9,36 miliarda dolarów do 2030 roku, rosnąc w tempie CAGR 30,2% od 2021 do 2030 roku.

Z punktu widzenia regionu, rynek zarządzania aktywami kryptowalutowymi został zdominowany przez Amerykę Północną w 2020 roku i oczekuje się, że utrzyma swoją pozycję w okresie prognozy. Przypisuje się to wielu czynnikom, takim jak penetracja nowych branż i poprawa gospodarki.

Źródło: alliedmarketresearch.com

Przeczytaj również: Eurostat: Inflacja w całej Unii Europejskiej rośnie. Polska na drugim miejscu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *