w ,

Ta kryptowaluta wzrosła 500x w ciągu 10 miesięcy! Czy to era gier NFT?

Rosnąca popularność NFT sprawia, że gry typu play-to-earn NFT, stają się jeszcze bardziej popularne.

Tokeny NFT przeszły bardzo długą drogę, od bycia mało znaną częścią przestrzeni kryptowalut i blockchain, do zajmowania większego znaczenia w kulturze popularnej. W istocie, jako że kryptowaluty i decentralizacja, wydają się przenikać do rozmów na wszystkich płaszczyznach społecznych, politycznych i ekonomicznych, widoczny szum wokół NFT, wydaje się zachęcać do szerszego przyjęcia cyfrowych walut.

W ramach samej przestrzeni NFT, gry były często wymieniane jako możliwy przypadek, zastosowania dla komercjalizacji cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich. Teraz, w ramach NFT typu „play-to-earn”, pojawia się, coraz więcej zbieżności pomiędzy grami, blockchain i wirtualną gospodarką.

Wewnątrz tego punktu zbiegu, projekty takie jak Axie Infinity, cieszą się znacznym wzrostem, łącząc satysfakcję graczy z grania w gry z możliwością zdobycia nagród pieniężnych w postaci kryptowalut. Z tą popularnością, przychodzi wzrost wyceny tokenów dla tych gier NFT, co z kolei napędza jeszcze więcej patronów.

NFT play-to-earn gaming, może być więc, następną, główną działalnością gospodarczą w matrycy kryptowalutowej. Być może, rynek ten będzie wymieniany tym samym tchem, co inne elementy handlu kryptowalutami, takie jak wydobycie, staking i trading, przynajmniej pod względem potencjału generowania wartości.

Axie Infinity (AXS) 9 sierpnia, przekroczyła 1 miliard dolarów kapitalizacji, cementując pozycję gier, jako jednej z głównych projektów w obecnej byczej epoce NFT. W okresie od 9 lipca do 9 sierpnia, gra NFT odnotowała sprzedaż na poziomie około 780 milionów dolarów z ponad 1,4 miliona transakcji.

The Game That Helps Pay Bills: Axie Infinity | Startups Zone

Dane z Similarweb pokazują, że strona Axie Infinity, znalazła się pod koniec lipca w rankingu 1200 najlepszych stron na świecie, a ruch na stronie wzrósł prawie pięciokrotnie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Tym samym, 6 sierpnia na Twitterze, Axie Infinity ujawniło, że przekroczyło granicę 1 miliona aktywnych graczy dziennie!

Ogłoszenie 1 miliona użytkowników, daje nam wgląd, w rosnącą popularność Axie w krótkim czasie.

  • Tak jak cena tokena Axie wzrosła 18-krotnie od początku czerwca, tak samo baza użytkowników gry wzrosła o 1000% w tym samym okresie.

Tak duży jest stopień, rosnącego powabu fali gier typu play-to-earn NFT, że AXS i inne podobne tokeny, wyłamały się z trendu spadkowego cen kryptowalut obowiązującego od połowy maja.

Znaczący wzrost Axie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy sprawił, że gra NFT stała się jednym z najbardziej wartościowych projektów kryptowalutowych w branży. W chwili pisania tego tekstu, AXS znajduje się w top-40 aktywów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji rynkowej.

Mikroekonomia play-to-earn

Wiele przypadków użycia kryptowalut i blockchain, jest często stawianych przed problemem „mainstream adoption” – ścieżki, dzięki której ich nowatorskie protokoły i operacje osiągną szerokie zainteresowanie zarówno wewnątrz, jak i poza masami przestrzeni kryptowalutowej. W przypadku tokenów niezbywalnych, gra play-to-earn może być kluczem do zmiany narracji wokół cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich i gier na blockchainie.

Po pierwsze, możliwość zdobywania nagród w postaci kryptowalut za granie w gry prawdopodobnie, stwarza bodźce ekonomiczne dla niedoszłych graczy, zarówno tych przypadkowych, jak i hardkorowych. Istnieją nawet dane, które sugerują, że tytuły takie jak Axie Infinity, stają się swego rodzaju zajęciem dla młodszej części społeczeństwa, zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają w krajach dotkniętych, obecnym spowolnieniem gospodarczym spowodowanym przez COVID-19.

Jeszcze w maju Cointelegraph donosił, że gracz Axie Infinity z Filipin, był w stanie stać się właścicielem domu z przychodów generowanych przez grę NFT. Filipiny, odpowiadały za prawie połowę, całkowitego globalnego ruchu na platformie w lipcu, z witryną zajmującą 33 miejsce pod względem popularności w kraju, zgodnie z danymi z Similarweb.

Stworzona przez Sky Mavis, studio gier z siedzibą w Wietnamie, gra Axie Infinity jest popularna w całej Azji Południowo-Wschodniej, ale ma również znaczących patronów z Ameryki Południowej, zwłaszcza w Argentynie i Brazylii.

Podsumowując, od lata 2020 roku, gry NFT typu play-to-earn, wydają się żyć własnym życiem, przyciągając zainteresowanie większej liczby graczy. To stale rosnące zainteresowanie, w połączeniu z manią NFT obecnych czasów, prawdopodobnie przyczyniło się do katapultowania takich tytułów gier blockchain na jeszcze większe wyżyny.

Efektem tego jest, iż projekt NFT Axie Infinity! Zrobił wzrost x565 w 10 miesięcy! Tak, z ceny 0,12 USD podskoczył do 70 USD za sztukę.

AXSUSDT 2021 08 19 11 56 21

Według Dragos Dunica, współzałożyciela zdecentralizowanej platformy analitycznej aplikacji DappRadar:

  • Obecny trend jest początkiem „prawdziwej rewolucji” w grach i zdecentralizowanych aplikacjach (DApps), które prawdopodobnie przeniosą się do głównego nurtu gier. Pojęcie przedmiotów w grze jako zbywalnych NFT, na przykład, będzie prawdziwym przełomem!
obraz 41
Źródło: dappradar.com

Craig Russo, dyrektor ds. innowacji NFT i protokole rynkowym PolyientX, powiedział:

„Play-to-earn, jest obszarem o wysokim potencjale w przestrzeni NFT i już widzimy, świetną walidację rynkową, która spowodowała gwałtowny wzrost cen, większości tokenów związanych z hazardem. Jednakże, gry typu play-to-earn są bardzo niszowe i zanim poziom ich przyjęcia, będzie porównywalny z segmentami gier nie opartymi na technologii blockchain, takimi jak esport, konieczne będzie znaczące wejście do głównego ekosystemu gier”.

Ponadto, Russo uznał:

Zdolność użytkownika, do zarabiania na przepływach pieniężnych w gospodarce tokenów, poprzez wkładanie pracy w grę, będzie podstawowym motorem tej nowej wirtualnej egzystencji (…)


Źródło: Twitter/Cointelegraph.com

Przeczytaj również: BlackRock, największa firma inwestycyjna świata, namawia do inwestowania w Chinach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *