w ,

To już się dzieje! Kryptowaluty potężnie opodatkowane?

W ostatniej chwili do infrastrukturalnej umowy międzypartyjnej w senacie Stanów Zjednoczonych, ustawodawcy zaproponowali rozszerzone opodatkowanie kryptowalut. Rząd w USA liczy bowiem, że na tym ruchu zwiększy wpływy, aż o 28 miliardów dolarów – które wykorzysta na finansowanie infrastruktury!

  • Rodzi to duże obawy, czy nie pogrąży to branży kryptowalut w USA.

Propozycja ma wdrożyć bardziej rygorystyczne zasady dotyczące firm zajmujących się kryptowalutami, m.in. rozszerzy wymagania dotyczące raportowania dla brokerów, nakazuje też zgłaszanie transakcji dotyczących aktywów cyfrowych o wartości przekraczającej 10 000 USD do Urzędu Skarbowego.

Firmy z tego sektora, bardzo negatywnie patrzą na proponowane zmiany. Dyrektor wykonawcza Blockchain Association, Kristina Smith argumentuje, że wiele przedsiębiorstw, które miałyby podlegać nowym przepisom, nie ma możliwości gromadzenia wymaganych informacji

Naciskamy teraz każdą dźwignię, aby to zmienić, [Proponowane środki są] bardzo problematyczne.

Projekt ten ujrzał światło dzienne, gdy aktywa kryptograficzne zaczynają podlegać coraz większej kontroli w Stanach Zjednoczonych. We wtorek bowiem pełniący obowiązki kontrolera waluty – Michael Hsu ujawnił, że regulatorzy badają rezerwy papierów komercyjnych wspierające – Tethera (USDT).

Tether przez około pół dekady spotykał się z krytyką za swoje nieprzejrzyste rezerwy i niewykonanie obiecanych audytów. W maju firma ujawniła podział swoich rezerw, który stwierdza, że ​​USDT jest w 49,6% poparty „papierem komercyjnym”.

Powyższe działania z całą pewnością nie są korzystne dla rozwoju blockchaina jak i cyfrowych walut. Rynek na powyższe doniesienia zareagował delikatnymi spadkami.

https://s3.tradingview.com/snapshots/o/or6AKozC.png

Źródło: cointelegraph.com

Przeczytaj również: USA płaci za przyjęcie szczepionki! Czy to zadziała?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *