w ,

Ukraina. Już od lipca możliwy handel kryptowalutami w bankach?

Ukraiński e-bank, Monobank planuje zaoferować handel bitcoinami już w tym miesiącu!

Ołeksandr Borniakow, wiceminister w Ministerstwie Transformacji Cyfrowej, poinformował w ubiegłą środę, że organ zarekomendował przyjęcie w drugim czytaniu zaktualizowanego projektu ustawy „O wirtualnych aktywach”. W środę ukraiński parlament uchwalił również nowe przepisy regulujące metody płatności, w tym regulacje dotyczące cyfrowej waluty banku centralnego Ukrainy.

W związku z postępami ukraińskiego rządu w zakresie ustawodawstwa dotyczącego kryptowalut, Monobank uznał, iż wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom klientów. W tym celu już od kilku miesięcy pracował nad uruchomieniem karty debetowej obsługującej handel Bitcoinami. Jak widać testy nie poszły na marne. Aplikacja bowiem została zintegrowana i połączona z platformą do handlu krypto.

  • Nowa funkcja pozwoli więc kupować i sprzedawać BTC za pomocą karty. Opcja ta, ma się już pojawić w tym miesiącu, czeka jedynie na akceptację Narodowego Banku Ukrainy.

Podsumowując, nie od dziś wiadomo, iż współzałożyciel Monobanku Oleh Gorokhovsky jest zagorzałym fanem kryptowalut. Kto więc wie co będzie następnym krokiem instytucji? Niewątpliwie jest to kolejny duży krok do upowszechnienia się krypto na świecie. Dzięki aplikacji do świata blockchain dołączy 3.8 mln klientów Monobanku.

obraz 8
obraz 9

Źródło: cointelegraph.com

Przeczytaj również: Znany Youtuber oskarżony o scam na krypto. Co mu grozi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *